برگزاری اولین رویداد تخصصی «شناسایی فرصت‌های ارائه خدمات انرژی در صنایع انرژی‌بر»

فرصتی تا شرکت‌های خدمات انرژی توانمندی‌ها، تجربیات، خدمات و محصولات را به نمایش گذاشته و در کنار آن از مسائل و چالش‌های مرتبط صنایع انرژی‌بر آگاه شوند(مراسم اختتامیه رویداد به تعویق افتاده است و زمان آن متعاقباً اعلام خواهد گردید)

.

رویداد تخصصی «شناسایی فرصت‌های ارائه خدمات انرژی در صنایع انرژی‌بر»

کشور ایران با مصرف انرژی سالیانه Mtoe 265 به عنوان دهمین مصرف کننده عمده انرژی جهان شناخته می‌ شود در حالی‌ که هشتمین کشور دنیا از منظر شدت مصرف انرژی (koe/$2015p 164/0) است. شدت مصرف انرژی در ایران ۱.۵ برابر متوسط جهانی است. در کنار این ارقام متأسفانه کشور ما با انتشار سالیانه ۶۳۲ مگاتن (معادل انتشار دی‌ اکسید کربن) هشتمین کشور تولید کننده گازهای گلخانه‌ ای در جهان است. نبود قوانین و سیاست‌ های پایدار در حوزه انرژی و محیط زیست، فرهنگ نامناسب مصرف، توزیع نامناسب امکانات، قیمت حامل‌ های انرژی، تجهیزات و فرآیندهای با راندمان پایین، نگهداری و بهره‌ برداری غیر اصولی تجهیزات و تأسیسات، نبود آموزش مناسب، عدم دسترسی به دانش فنی و تکنولوژی روز دنیا و عدم یکپارچگی نهادهای متولی در حوزه انرژی از دلایل اصلی فاصله موجود بین کشور ما و کشورهای پیشرفته دنیا از منظر مدیریت مصرف انرژی است.

یکی از مشکلات اصلی در بخش انرژی کشور نبود پل ارتباطی میان ذی‌ نفعان مختلف مانند صنایع انرژی‌ بر، شرکت‌ های خدمات انرژی، متولیان دولتی، بانک‌ ها، بیمه‌ ها و صندوق‌ های سرمایه‌ گذاری و عدم اطلاع هریک از فرصت‌ ها و توانمندی‌ های سایر طرفین است. برگزاری اولین رویداد تخصصی « شناسایی فرصت‌ های ارائه خدمات انرژی در صنایع انرژی‌ بر» که توسط « ستاد آب و انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری» از تاریخ ۲۳‌ ام تیر تا مرداد ماه سال جاری(مراسم اختتامیه رویداد به تعویق افتاده است و زمان آن متعاقباً اعلام خواهد گردید) و به صورت مجازی برگزار خواهد شد، فرصتی است تا شرکت‌ های خدمات انرژی توانمندی‌ ها، تجربیات، خدمات و محصولات را به نمایش گذاشته و در کنار آن از مسائل و چالش‌ های مرتبط صنایع انرژی‌ بر آگاه شوند.

با توجه به این‌ که یکی از اهداف مهم این رویداد حل مسائل فناوارانه صنایع در خصوص کاهش مصرف انرژی و انتشار آلاینده‌ ها است، کاربرگ‌ هایی با رویکرد حل مسأله (RFP Form) در اختیار صاحبان صنایع قرار خواهد گرفت تا ضمن تکمیل آن از ایده‌ های و راهکارهای شرکت‌ های خدمات انرژی در خصوص مسائل آگاه شوند.

همجنین به منظور آشنایی آن مجوعه محترم با تولنمندی ها، خدمات و محصولات شرکت‌های خدمات انرژی، نمایشگاهی به صورت مجازی از تاریخ ۲۳ تیر الی مرداد ماه ۱۴۰۰ برگزار می‌شود (مراسم اختتامیه رویداد به تعویق افتاده است و زمان آن متعاقباً اعلام خواهد گردید)که از طریق مراجعه به وبگاه  http://energy-water-exhibition.ir/ قابل بازدید خواهد بود.

از علاقه مندان دعوت می‌ شود به منظور ثبت نام در این رویداد و همچنین تکمیل فرم ارائه نیازهای فناورانه (ویژه صنایع) از طریق لینکهای زیر اقدام نمایند. اطلاعات مربوط به نحوه حضور در رویداد از طریق ایمیل ارسال می‌گردد.

 

برنامه زمان‌ بندی رویداد « شناسایی فرصت‌ های ارائه خدمات انرژی در صنایع انرژی‌ بر»

قسمت اول: ۲۳ تیر 1400

ساعت ۸:۳۰.۹: خوشامدگویی و تشریح اهداف رویداد

ساعت ۹.۱۱: پنل اول: فرصت‌ های موجود با استفاده از قوانین و دستورالعمل‌ ها

ساعت ۱۱-۱۳: قسمت اول پنل دوم: فرصت‌ های موجود با استفاده توانمندی‌ های شرکت‌ های خدمات انرژی

ساعت ۱۴-۱۵: قسمت دوم پنل دوم: فرصت‌ های موجود با استفاده توانمندی‌ های شرکت‌ های خدمات انرژی

ساعت ۱۵-۱۷: پنل سوم: فرصت‌ های موجود به منظور تأمین مالی اجرای پروژه‌ های خدمات انرژی

قسمت دوم:   ۲۴ تیر-۵ مرداد ماه 1400

بازدید از نمایشگاه توانمندی‌ ها، خدمات و محصولات شرکت‌ های دانش بنیان در سامانه نمایشگاه مجازی

برگزاری نشست‌ های b2b و عقد تفاهم‌ نامه‌ های همکاری

بازدید از صنایع متقاضی

تهیه پروپوزال اولیه برای RFP‌های ارائه شده توسط صنایع

قسمت سوم  مرداد 1400(مراسم اختتامیه رویداد به تعویق افتاده است و زمان آن متعاقباً اعلام خواهد گردید)

: انعقاد تفاهم‌ نامه‌ ها، موافقت‌ نامه‌ ها و قراردادها فیمابین صنایع و شرکت‌ های خدمات انرژی

:قرائت بیانیه پایانی و اختتامیه رویداد

 

فرم ثبت نام حضور در رویداد

فرم ارائه نیازهای فناورانه (ویژه صنایع)

 

کلمات کلیدی

تصاویر

 ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان
//isti.ir/Zabq